Columbus chce z emisji 450-550 mln zł

opublikowano: 17-11-2021, 07:31

Walne Columbusa, zwołane na 13 grudnia, zajmie się projektem uchwały o podwyższeniu kapitału w drodze emisji akcji serii F z wyłączeniem prawa poboru. Ma ona przynieść 450-550 mln zł.

Jak zaznaczono w komunikacie prasowym, emisja akcji oraz IPO jest jednym ze scenariuszy pozyskania finansowania rozpatrywanym przez zarząd.

Rozgrywający:
Rozgrywający:
Dawid Zieliński jest prezesem i głównym akcjonariuszem spółki.
Bogdan Krężel

Akcje, których liczba zostanie doprecyzowana później, mają zostać zaoferowane w subskrypcji otwartej i wprowadzone do obrotu na GPW.

Obecnie kapitał dzieli się na 68,77 mln walorów. Kapitalizacja spółki to 1,56 mld zł.

“Emisja Akcji Serii F z wyłączeniem w całości prawa poboru wszystkich dotychczasowych akcjonariuszy Spółki oraz przeprowadzenie oferty publicznej Akcji Serii F pozwolą na pozyskanie dodatkowych środków finansowych umożliwiających dalszy rozwój działalności Spółki oraz realizację celów biznesowych o charakterze strategicznym Spółki, a także umożliwią Spółce poszerzenie grupy akcjonariuszy zapewniając odpowiednią płynność i rozproszenie akcji w obrocie na GPW”- podano w uzasadnieniu decyzji o wyłączeniu prawa poboru.

Cena emisyjna ma zostać ustalona w procesie budowy księgi popytu.

Jak mówi Dawid Zieliński, prezes spółki, “będziemy rozważać różne scenariusze, ale na pewno [cena nie będzie - red.] mniejsza niż wycena rynku kapitałowego, wycena wewnętrzna spółki i oczywiście wycena inwestorów docelowych”.

W poniedziałek, 15 listopada, Columbus przedstawił wyniki za III kwartał. Strata netto wyniosła 2,98 mln zł, wobec 24,4 mln zł zysku przed rokiem. W reakcji na te doniesienia kurs spadł o 5 proc.

Dług netto spółki wzrósł w porównaniu kw/kw o 55 mln zł do 379 mln zł, a wskaźnik dług netto do EBITDA zwiększył się do 5,3x z 3,5x.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane