Comfort i Cedrob inwestują

MB
06-10-2009, 00:00

Producent mebli przejmie fabrykę upadłego rywala, a ciechanowska firma zbuduje zakład przetwórstwa drobiu.

Producent mebli przejmie fabrykę upadłego rywala, a ciechanowska firma zbuduje zakład przetwórstwa drobiu.

O 43 ha, do 782 ha — zgodnie z najnowszymi planami Ministerstwa Gospodarki — ma się poszerzyć Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WMSSE).

— Mam nadzieję, że zmiany wejdą w życie do końca listopada — mówi Wojciech Goljat, prezes strefy.

Są dwa konkretne projekty inwestycyjne.

— W Pieckach Comfort Collection chce od syndyka upadłego Mazur Comfort przejąć grunt i zabudowania po fabryce mebli, a po rozbudowaniu i modernizacji zakładu produkować głównie meble tapicerowane. To inwestycja za 10 mln zł, w wyniku której powstanie 130 miejsc pracy — opowiada Wojciech Goljat.

Comfort Collection już od kilku miesięcy produkuje w fabryce, którą chce przejąć.

Drugi projekt dotyczy Ciechanowa. Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie Cedrob chcą u siebie wybudować obiekt magazynowo-produkcyjny, zainwestować 140 mln zł i zatrudnić 100 pracowników. Mają powstać linie do uboju, chłodzenia i pakowania tuszek i podrobów drobiowych, oczyszczalnia ścieków, stacja uzdatniania wody, stacja energetyczna, sieć komunikacyjna, myjnia samochodów i budynek socjalno-biurowy.

Cedrob inwestuje też w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W lipcu spółka odebrała zezwolenia na budowę zakładu produkcji pasz dla zwierząt w Raciążu w województwie mazowieckim. To 55 mln zł inwestycji i 50 miejsc pracy.

Do warmińsko-mazurskiej strefy dojdą też tereny w Nidzicy i Orzyszu. Zdaniem prezesa, w Nidzicy jest szansa na szybkie wejście nowego inwestora. Dzięki poszerzeniu strefa przewiduje, że łączne inwestycje wyniosą 299,7 mln zł i powstanie 516 nowych miejsc pracy.

W tym roku warmińsko-mazurska strefa wydała cztery zezwolenia. Jeszcze w tym miesiącu jej przedstawiciele przewidują wydanie czterech kolejnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Comfort i Cedrob inwestują