Commerzbank zabezpieczył 610 mln euro na restrukturyzację

opublikowano: 28-12-2020, 13:59

Niemiecki bank przeznaczy w czwartym kwartale roku 610 mln euro na pokrycie kosztów restrukturyzacji. Decyzja zapadła po osiągnięciu porozumienia z radą zakładową w sprawie planowanych zwolnień.

Commerzbank
Commerzbank
Krisztian Bocsi

“Redukcja zatrudnienia jest częścią zapowiedzianych w zeszłym roku działań w zakresie cięcia kosztów. Ma doprowadzić do likwidacji 2,3 tys. stanowisk w latach 2021-2024” - napisał Commerzbank w poniedziałkowym oświadczeniu.

W komunikacie zaznaczone, że rezerwy w wysokości 610 mln euro zabezpieczone w związku z restrukturyzacją odbiją się na wynikach finansowych. Bank w 2020 roku prawdopodobnie odnotuje stratę.

Niemiecki pożyczkodawca pod przewodnictwem przewodniczącego rady nadzorczej Hansa-Joerga Vettera i nowego dyrektora generalnego Manfreda Knofa pracuje nad kolejnym, dalej idącym planem redukcji zatrudnienia. Jak wynika z informacji Bloomberga, pracę w Commerzbanku może docelowo stracić nawet 10 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane