Comp coraz bliżej kontraktu za 225 mln zł

MZL
opublikowano: 15-12-2008, 16:44

Według nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu" Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) odrzuciła odwołania konkurentów od  rozstrzygnięcia przetargu na budowę systemu dozoru elektronicznego skazanych, który ma umożliwić drobnym przestępcom "odsiadkę" w domu.

Oznacza to, że coraz bliżej kontraktu jest konsorcjum pod wodzą giełdowej spółki Comp Safe Support, które z ceną 225,7 mln zł wygrało przetarg. Niezadowolonym przysługuje jeszcze skarga do sądu i według informacji "Puls Biznesu" przynajmniej część firm się na to zdecyduje. Wyrok odczytano po godzinie 15.30 w poniedziałek.

Comp wystartował w przetargu w konsorcjum z Centrum Weryfikacji Alarmów Terminal i PHU Elproma. Z konsorcjum na ostatnim etapie najbardziej rywalizowały oferty Wasko za 216 mln zł i Comarchu za 227 mln zł. Największym przegranym jest jednak G4S - największa firma ochroniarska na świecie, która ma zdecydowanie najwięcej doświadczeń w utrzymywaniu podobnych systemów na świecie. G4S zażądała za usługi ponad 316 mln zł i twierdzi, że oferty tańsze o blisko 100 mln zł są źle skalkulowane nie mają szans na realizację.

MZL

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZL

Polecane