Comperia na minusie, DTP czeka na test

Akcje potaniały na otwarciu sesji o 1,1 proc., a w dalszej części sesji notowania spadły nawet do 19 zł (-6,9 proc.)

Premierowa sesja na głównym parkiecie warszawskiej giełdy nie wypadła okazale dla Comperii.pl, firmy zarządzającej kilkoma portalami internetowymi. Akcje potaniały na otwarciu sesji o 1,1 proc., a w dalszej części sesji notowania spadły nawet do 19 zł (-6,9 proc.). W niedawnej ofercie publicznej spółka, kierowana przez Bartosza Michałka, sprzedawała akcje po 20 zł za sztukę.

Jednym z założycieli Comperii  oraz prezesem — Michał Handzlik (FOT. GK)
Zobacz więcej

Jednym z założycieli Comperii oraz prezesem — Michał Handzlik (FOT. GK)

Dzisiejszy debiut DTP, innej ze spółek, które do tej pory notowane były na NewConnect, nie był poprzedzony ofertą publiczną.

Wartość rynkowa firmy, która specjalizuje się w obsłudze wierzytelności, to 220 mln zł. Jej głównym akcjonariuszem jest Paged (54,1 proc.), a jednym z założycieli oraz prezesem — Michał Handzlik, kiedyś prezes Getin Banku.

W 2013 r. firma miała 24,7 mln zł zysku netto i 27,9 mln zł zysku operacyjnego — prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Comperia na minusie, DTP czeka na test