Complex idzie na giełdę

SG
21-08-2007, 00:00

Producent i dystrybutor łożysk chce się wkręcić na giełdę jeszcze w trzecim kwartale. Ale musi pamiętać o koniunkturze.

Producent i dystrybutor łożysk chce się wkręcić na giełdę jeszcze w trzecim kwartale. Ale musi pamiętać o koniunkturze.

Łódzka firma Complex będzie pierwszym emitentem z branży łożysk na giełdzie. Czeka na zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Firma złożyła go pod koniec kwietnia i spodziewa się wkrótce zielonego światła dla oferty, która ma składać się z emisji nowych akcji i pakietu sprzedawanego przez właściciela.

Dzięki upublicznieniu, Complex chce umocnić pozycję na rynku.

— Zamierzamy dalej zwiększać udział naszych marek CX oraz Hertz w segmentach, w których już jesteśmy obecni, a także rozwijać nowe produkty — mówi Michał Nowacki, prezes i jedyny akcjonariusz spółki.

Firma zdobyła silną pozycję na rynku — z ponad 12-procentowym udziałem (stan na 2006 r.). Jednocześnie stale zwiększa swój udział w znacznie większym rynku maszyn do wytwarzania i wykorzystania energii mechanicznej. Ponadto ponad 30 proc. jej produkcji trafia za granicę.

W 2006 r. przychody łódzkiej spółki wyniosły 85 mln zł, zysk operacyjny 4,9 mln zł, a zysk brutto 4,1 mln zł. Rok wcześniej firma wypracowała 79,4 mln zł sprzedaży, 13,8 mln zł zysku operacyjnego i 13,2 mln zł zysku brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Complex idzie na giełdę