Condo System w Warszawie

Materiał przygotowany przez firmę Dolcan
opublikowano: 19-02-2013, 00:00

KOMENTARZ

TOMASZ BUJNOWSKI analityk inwestycyjny

Na czym w tym roku będzie można zarobić, inwestując w nieruchomości — na mieszkaniach na wynajem, może na zakupie gruntów lub lokalach usługowych? Czy w porównaniu z ubiegłym rokiem widoczne będą znaczące zmiany? Czy łatwo będzie o okazje inwestycyjne?

Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najbardziej opłacalnych, a jednocześnie najbezpieczniejszych form lokowania pieniędzy.

W dobie wciąż spadających zysków z lokat bankowych, także na skutek sukcesywnego obniżania stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, oraz wciąż niepewnej sytuacji na giełdzie ten sposób lokowania pieniędzy wydaje się najbardziej korzystny. Inwestor kupuje nie wirtualne papiery czy udziały, ale realną wartość, jaką stanowi nieruchomość z aktem notarialnym. Tutaj również trudno spodziewać się stopy zwrotu z inwestycji na poziomie podobnym do tego sprzed kilku lat, jednak możemy liczyć na stały i pewny zysk na poziomie nawet 8 proc. Taką stopę zwrotu oferuje firma Dolcan, która pół roku temu wprowadziła na warszawski rynek Condo System, innowacyjny sposób zarabiania na nieruchomościach mieszkaniowych, a nie pokojach hotelowych, jak ma to miejsce w aparthotelach.

Zakup mieszkań w systemie condo jako sposób na inwestowanie w nieruchomości znany jest na świecie już od 20 lat. Dolcan w ramach swojej nowej oferty proponuje zakup mieszkania z gwarancją najmu i wypłat zysków w wysokości 8 proc. rocznie od wartości wykończonego mieszkania.

Klient, decydując się na zakup apartamentu, otrzymuje pełnowartościowe mieszkanie

— nieruchomość z aktem notarialnym i udziałem w gruncie. Nabywając mieszkanie w systemie condo, kupujący podpisuje z deweloperem dwie umowy: jedną dotyczącą sprzedaży mieszkania z aktem własności, oraz drugą, podpisywaną na 10-15 lat z możliwością przedłużenia, dotyczącą przekazania Dolcanowi lokalu, by zajął się jego wynajmem. Umowa, w ramach której wynajmowana jest nieruchomość, może być przez właściciela w każdej chwili zerwana z uwzględnieniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Zakup nieruchomości to bezpieczna inwestycja na przyszłość. Mieszkania mimo kryzysu i rosnącej inflacji nie tracą na wartości. Nieruchomości stanowią idealne finansowe zabezpieczenie na przyszłość lub posag, który można przekazać dziecku. To bezpieczna forma lokowania pieniędzy — kupujący jest właścicielem mieszkania, jedynie oddaje je w najem. Rentowność inwestycji w Condo Systemie Dolcan wynosi 7,3 proc. netto. Nie ma tu żadnych ukrytych opłat lub podatku Belki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał przygotowany przez firmę Dolcan

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu