Coraz bliżej otwarcia Platinium

AYA
opublikowano: 19-06-2007, 00:00

Sąsiedztwo zespołu biurowców i galerii handlowej oraz projekt znanej pracowni ma ściągnąć najemców do inwestycji GTC.

Sąsiedztwo zespołu biurowców i galerii handlowej oraz projekt znanej pracowni ma ściągnąć najemców do inwestycji GTC.

Notowane na warszawskim parkiecie Globe Trade Centre (GTC) planuje zakończenie budowy pierwszego biurowca w kompleksie Platinium Business Park (Platinium BP) w grudniu 2007 r. Deweloper rozpoczął już prace budowlane przy drugim budynku w tej najnowszej inwestycji GTC na Mokotowie.

Obiekt powstaje na działce o powierzchni 2,7 ha na warszawskim Mokotowie naprzeciwko Mokotów Business Park i w pobliżu Galerii Mokotów. Będzie to zespół pięciu biurowców, które zaoferują łącznie 45 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Koszt inwestycji szacowany jest na 90 milionów euro.

— W samym sercu Służewca Przemysłowego, w miejscu, w którym kilkanaście lat temu zaczęła się historia GTC, budujemy wyjątkowy kompleks biurowy dla wyjątkowo wymagających najemców — mówi Piotr Kroenke, dyrektor generalny GTC.

Każdy budynek Platinium będzie miał siedem kondygnacji i powstanie na planie litery T. W centrum kompleksu zaplanowano liczne miejsca wypoczynku i sieć traktów łączących poszczególne budynki. W zamkniętej przez pięć gmachów przestrzeni powstanie park, którego centralną częścią będzie jezioro otoczone zielenią.

Inwestycja jest realizowana w kilku fazach. Pierwsza zakończy się pod koniec 2007 r. ukończeniem budowy pierwszego budynku — usytuowanego wzdłuż ulicy Wołoskiej. Wokół kompleksu deweloper planuje wybudowanie wewnętrznych uliczek ułatwiających wjazd i poruszanie się po terenie Platinium BP.

Głównym wykonawcą projektu jest Warbud, z którym GTC współpracuje od lat. Spółka ta realizuje obecnie kompleks Okęcie Business Park i budynki Newtona oraz Edisona w Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AYA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Coraz bliżej otwarcia Platinium