Czytasz dzięki

Coraz więcej miast płaci za przeprowadzkę

opublikowano: 15-12-2019, 22:00

Topeka (Kansas, USA) dołączy do listy miast oferujących zachęty osobom, które zdecydują się w nich zamieszkać — napisał portal MarketWatch.

Za przeprowadzkę nowi mieszkańcy dostaną 10 lub 15 tys. USD, w zależności od tego, czy zdecydują się wynająć czy kupić mieszkanie. Lokalny program o nazwie „Choose Topeka” (Wybierz Topeka) jest finansowany z publicznych pieniędzy oraz wkładów przedsiębiorców. Ma zapewnić pokrycie kosztów przeprowadzki i zachęcić nowych obywateli do zapuszczenia korzeni. Potencjalni mieszkańcy dostaną pieniądze, jeśli pomieszkają w Topeka co najmniej przez rok. Miasto ma ich dzisiaj 125 tys. Chwali się też atrakcjami: muzeum, zoo, zabytkami i przyrodą. W języku Indian nazwa Topeka oznacza „dobre miejsce do uprawy ziemniaków”. Jak zawsze w takich przypadkach, takie zachęty (często są to pieniądze, darmowa działka lub symboliczna kwota za przejęcie nieruchomości) mają być receptą na wyludnianie się miast, a także mniejszych miejscowości. Ostatnio popularne są m.in. we Włoszech.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy