Coraz więcej rachunków inwestycyjnych

DI
opublikowano: 10-03-2010, 00:00

W lutym przybyło w krajowych biurach maklerskich 3,1 tys. rachunków inwestycyjnych. Tak wynika z wyliczeń Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Na koniec lutego banki i biura maklerskie prowadziły łącznie 1,136 mln rachunków.

W przypadku zdecydowanej większości banków i brokerów liczba prowadzonych rachunków nie uległa zmianie.

"Nie odnotowano znaczących przyrostów, ani spadków liczby poprowadzonych kont, a wahania liczby

rachunków dla prawie wszystkich uczestników KDPW zamknęły się w przedziale plus minus 2 proc." — czytamy w komunikacie prasowym KDPW.

W ujęciu liczbowym najwyższy wzrost, podobnie jak w styczniu, odnotował Dom Inwestycyjny BRE. W lutym liczba rachunków zwiększyła się o 2,3 tys. (w styczniu o 2,5 tys.). Drugie w kolejności, również jak w poprzednim miesiącu, było Biuro Maklerskie Alior Banku, którego liczba prowadzonych rachunków wzrosła o 455 w porównaniu do stycznia 2010 r. (w sumie od początku roku wzrost ten wyniósł 1014 rachunków). Na trzecim miejscu pod względem liczby nowych rachunków otworzonych w lutym znalazł się Dom Maklerski BZ WBK (310 rachunków).

Pod względem liczby prowadzonych rachunków inwestycyjnych w lutym na pierwszym miejscu uplasował się Centralny Dom Maklerski Pekao (201,4 tys. rachunków), a dalej Dom Inwestycyjny BRE Banku (198,9 tys.) oraz Dom Maklerski Pekao (to byli klienci Biura Maklerskiego Banku BPH)

z liczbą 158,4 rachunków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu