Creepy Jar wreszcie zadebiutuje na NewConnect

opublikowano: 01-08-2018, 18:05

W poniedziałek 6 sierpnia na NewConnect odbędzie się długo wyczekiwany debiut. Po raz pierwszy będą notowane akcje warszawskiego studia Creepy Jar.

Przypomnijmy, że ofertę publiczną spółka przeprowadziła w IV kw. 2017 r. Pozyskała z niej 2,1 mln zł. Redukcja zapisów w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 38,5 proc. Akcje sprzedawane były po 65 zł, co oznaczało wycenę na poziomie nieco ponad 40 mln zł. 

Niedługo po debiucie na NewConnect, bo 29 sierpnia ma nastąpić premiera pierwszej gry stworzonej przez Creepy Jar — symulatora przetrwania „Green Hell”. Kampania promocyjna ruszyła w połowie maja. Dotychczas trailer gry obejrzało ponad 2 miliony graczy. 

Twórcy gry porównują ja do „The Forest”, „Long Dark” i „Stranded Deep”, z których każda sprzedała się minimum w 1 mln egzemplarzy, a niektóre zbliżają się do 4 mln. Creepy Jar to młode studio, ale jego założyciele, stanowiący trzon zespołu — Krzysztofowie Kwiatek i Sałek oraz Tomasz i Marek Sobólowie — to byli wieloletni pracownicy Techlandu, którzy współtworzyli takie hity jak „Dying Light” czy „Dead Island” — rozpoznawalne na świecie i sprzedane w milionach egzemplarzy.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy