Cromwell sprzedaje centra handlowe za 2 mld zł

opublikowano: 02-03-2018, 17:34
aktualizacja: 02-03-2018, 17:37

Cromwell Property Group chce sprzedać w Polsce centra handlowe za ponad 2 mld zł (ponad 500 mln EUR), informuje portal PropertyEU.

Chodzi o osiem nieruchomości o łącznej powierzchni około 250 tys. metrów kwadratowych. Centra handlowe zlokalizowane są w siedmiu miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy i Wrocławiu.

Zobacz więcej

Centrum Janki

Jerzy Dudek/FORUM

Cromwell, którego główna siedziba znajduje się w Brisbane w Australii, w 2015 r. przejął zarządzający nieruchomościami Valad Polish Retail Fund. Pierwotnie aktywa miały stanowić część Cromwell European REIT, który w listopadzie zadebiutował na giełdzie w Singapurze, jednak zostały z niego wyłączone po tym jak zadecydowano o zmniejszeniu oferty.

Kilka z wystawionych na sprzedaż centrów zostało niedawno odnowionych, w tym C.H. Rondo w Bydgoszczy. Ponadto podwarszawskie Centrum Handlowe Janki jest w trakcie rozbudowy, której koszt szacowany jest na 65 mln EUR. Jedno z pierwszych polskich centrów handlowych powiększy się z obecnych 73 tys. m kwadratowych o kolejnych 21 tys. m kw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Cromwell sprzedaje centra handlowe za 2 mld zł