CSFB rekomenduje: KUPUJ akcje Agory

Marek Druś
opublikowano: 06-06-2001, 12:01

Analitycy Credit Suisse First Boston ponowili rekomendację KUPUJ dla papierów Agory w raporcie z 6 czerwca. Według nich, planowane przez zarząd zmiany w statucie spółki mogą przynieść jej korzyści.

27 czerwca odbędzie się WZA Agory, na którym planowane jest przeprowadzenie zmian w statucie spółki. Według CSFB, najważniejsza z nich otwiera zarządowi spółki możliwość zwiększenia kapitału akcyjnego Agory o 75 proc. bez konieczności uzyskania specjalnej zgody udziałowców. Choć zwiększa to ryzyko rozwodnienia kapitału akcyjnego spółki, zdaniem CSFB pozwoli na usprawnienie operacji finansowania przez emisję akcji, które wpisane jest w strategię „wzrostu przez przejęcia”, realizowanym przez wydawcę „Gazety Wyborczej”.

CSFB prognozuje, że zysk EBIDTA osiągnięty przez Agorę w drugim kwartale wyniesie 72 mln zł. Oznacza to spadek o 8 proc. w ujęciu rocznym. Korzystnie na wyniki spółki wpłynie jednak niski kurs euro, co zmniejszy koszty druku ponoszone przez Agorę. Docelową cenę papierów spółki określono na 64 zł.

CSFB organizował publiczną ofertę Agory i jest jedynym bankiem inwestycyjnym doradzającym spółce.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CSFB rekomenduje: KUPUJ akcje Agory