CTL Logistics nie dla PKP Cargo

ISBNews
opublikowano: 17-12-2014, 12:02

PKP Cargo oraz European Rail Freight II S.à r.l. (ERF II) - większościowy wspólnik CTL Logistics - nie osiągnęły porozumienia w sprawie warunków nabycia przez PKP Cargo 100% udziałów w CTL, w związku z czym negocjacje zostały zakończone, podało PKP Cargo.

Potwierdziły się zatem nieoficjalne informacje agencji ISBnews, że właściciele oraz zarząd CTL Logistics nie są zainteresowani ofertą PKP Cargo.

Według źródeł ISBnews, PKP Cargo miałoby "praktycznie zerowe szanse" na uzyskanie zgody na taką transakcję od Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji (UOKIK), więc nie monitoruje od pewnego czasu złożonego tam wniosku o wydanie zgody na koncentrację.

Na początku września PKP Cargo podpisało z European Rail Freight II S.à r.l list intencyjny w sprawie potencjalnego nabycia 100% udziałów w spółce CTL Logistics. Na podstawie listu intencyjnego strony porozumienia mogły przystąpić do negocjacji w sprawie uzgodnienia warunków potencjalnej transakcji, podała spółka. Jednocześnie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) trafił wniosek PKP Cargo o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad CTL.

List intencyjny nie dawał PKP Cargo prawa do wyłączności w procesie negocjacji sprzedaży udziałów w CTL. Jego podpisanie było konieczne, aby umożliwić spółce złożenie wniosku do UOKiK w sprawie potencjalnej transakcji nabycia. Spółka informowała wówczas, że ostateczne warunki transakcji nie zostały jeszcze uzgodnione i na tym etapie nie ma pewności, że strony dojdą do wiążącego porozumienia w tym zakresie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CTL Logistics nie dla PKP Cargo