Cyber Monday okazją do zakupów na Wall Street

opublikowano: 26-11-2018, 22:07

Poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach, przypadająca w tzw. Cyber Monday przyniosła zwyżki indeksów.

Wsparły je rosnące wyceny spółek detalicznych, które zyskiwały na wartości na fali nadziei związanych ze sprzedażą online. To dzień, który jest najgorętszym w przypadku handlu w Internecie w całym roku. Analitycy, a z nimi inwestorzy liczyli, że pobity zostanie kolejny rekord. Według prognozy Adobe Analitycs, badaniami której to firmy objęte jest około 80 proc. wszystkich transakcji od 100 największych amerykańskich detalistów, wartość poniedziałkowej sprzedaży ma wynieść co najmniej 7,8 mld USD.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Szczególnym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się udziały takich gigantów handlu jak Amazon czy Best Buy.

Zwyżka na parkiecie miała jednak zdecydowanie szerszy charakter i nie ograniczała się jedynie do sektora handlowego. Dodatnie zmiany dotyczyły wszystkich 11-tu głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. 

Swoją pozycję odbudowywała ropa, która w miniony piątek odnotowała aż 7-proc. spadek. Odbicie na surowcu pozytywnie przełożyło się na wyceny walorów koncernów energetyczno-paliwowych.

Drożały udziały wszystkich członków tzw. FAANG Group (Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Alphabet), które zyskiwały od 1 do 3 proc.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 1,46 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 1,55 proc. zaś technologiczny Nasdaq 2,06 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy