Cyberpunk 2077 na nowej platformie

opublikowano: 20-08-2019, 22:00

Do listy gier dostępnych w usłudze Google Stadia dołączyła największa produkcja CD Projektu: „Cyberpunk 2077”.

We wtorek rozpoczęły się w Kolonii targi gier komputerowych Gamescom, a dzień wcześniej na specjalnej konferencji Google’a swoją obecność mocno zaznaczył polski CD Projekt. Światowy gigant podał nowe informacje o swoim serwisie do streamingu gier wideo — Google Stadia — i zapowiedział, że lista produkcji dostępnych w usłudze wydłuży się o kolejny tytuł: „Cyberpunk 2077”. Przypomnijmy, że premiera największej historycznie gry CD Projektu została zapowiedziana na 16 kwietnia 2020 r. Od tego dnia gra ma być dostępna na PC, Xbox One i PlayStation. Premiera wersji na Google Stadia odbędzie się w 2020 r., ale szczegóły na temat wydania tytułu na tę platformę będą podane w późniejszym terminie.

Przedstawiciele Googla wyszukując gry na Stadia ostatnio odwiedzili CD Projekt, który pracuje nad „Cyberpunkiem 2077”.
Zobacz więcej

Nowa platforma:

Przedstawiciele Googla wyszukując gry na Stadia ostatnio odwiedzili CD Projekt, który pracuje nad „Cyberpunkiem 2077”.

„Wersja na Google Stadia pozwoli w pełni cieszyć się wciągającą rozgrywką, nietuzinkową opowieścią oraz wykorzystującą zaawansowane rozwiązania technologiczne grafiką niezależnie od posiadanego sprzętu” — informuje CD Projekt.

Google Stadia to usługa, która ma umożliwić granie w chmurze, bez konieczności zakupu kosztownego sprzętu. Do korzystania z niej ma wystarczyć dowolny komputer, telewizor lub smartfon oraz dobre połączenie z siecią. Usługa ma być dostępna w listopadzie 2019 r. w 14 krajach, wśród których na razie nie ma Polski. Lista gier dostępnych w usłudze na razie nie jest długa (ponad 30 pozycji). Zawiera takie tytuły, jak m.in.: „Assassin’s Creed Odyssey”, „Metro Exodus”, „Rage 2” czy „Marvel’s Avengers”. Google Stadia ma być dostępna w dwóch podstawowych wersjach: darmowej oraz z miesięcznym abonamentem. Niezależnie od rodzaju abonamentu użytkownicy usługi będą musieli zapłacić za dostęp do konkretnej gry.

We wtorek inwestorzy ze spokojem przyjęli informacje o nowej platformie „Cyberpunka”. Kurs w trakcie sesji był na niewielkich minusach.

— Wpływ tej decyzji na wycenę CD Projektu jest na razie niewielki, gdyż Google Stadia jest nowym projektem i jest sporo znaków zapytania. Nie wiadomo np. jak Google będzie się rozliczał z producentami w tym projekcie — przykładowo przy grach mobilnych pobiera 30 proc. — mówi Kacper Koproń, analityk Trigon DM.

Spółka nie ujawnia szczegółów na temat współpracy z Google’em i modelu rozliczeń. Nie ma jednak wątpliwości, że sam projekt platformy jest pozytywny dla producentów gier AAA.

— Oni będą jego głównym beneficjentem, gdyż projekt ten powoduje naturalne obniżanie barier sprzętowych, a tym samy poszerzy rynek o graczy, którzy nie mogą sobie pozwolić na drogi sprzęt. Szczególnie pozytywne jest to dla producentów najlepszego kontentu, jak np. CD Projekt — mówi Kacper Koproń.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy