Cypr kusi Polaków

DI
23-05-2011, 11:36

Wśród Polaków rośnie zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości zagraniczne. Najczęściej wymienianymi miejscami na taką lokatę kapitału były zazwyczaj Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Hiszpania i Bułgaria.

Wśród Polaków rośnie zainteresowanie inwestowaniem w zagraniczne nieruchomości.
Zobacz więcej

Wśród Polaków rośnie zainteresowanie inwestowaniem w zagraniczne nieruchomości.

Wydarzenia z początku roku skutecznie odstraszyły inwestorów od państw Afryki Północnej. Z kolei w Hiszpanii wraz z nadejściem kryzysu finansowego rynek nieruchomości stał się bardzo niestabilny. Zdaniem analityków Emmerson obecnie inwestowanie w tym kraju nadal wiąże się ze sporym ryzykiem.

W taki wypadku być może warto zainteresować się krajami będącymi trochę na uboczu? Dobrym przykładem jest Cypr.

Jakie czynniki przemawiają za inwestycją w tym kraju? Przede wszystkim z racji przynależności do Unii Europejskiej Cypr ma opinię kraju stabilnego, przyjaźnie nastawionego zarówno do turystów, jak i inwestorów. Ponadto warto podkreślić korzystny system podatkowy, co jest uważane za największy plus lokowania kapitału właśnie tutaj. Stawka podatku CIT wynosi zaledwie 10 proc., a umowa z Polską pozwala uniknąć podwójnego opodatkowania. W tym miejscu należy jeszcze dodać rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną, niski poziom zanieczyszczenia środowiska, długie piaszczyste plaże oraz śródziemnomorski klimat, który sprawia, że liczba słonecznych dni w ciągu roku nieraz przekracza nawet 320.

Co ciekawe na Cyprze, który kojarzony jest głównie ze słońcem można również oddać się zimowemu szaleństwu, na co pozwalają warunki w górach Troodos.

Do niedawna inwestowanie na Cyprze było utrudnione dla Polaków, którzy musieli wszystkie formalności załatwiać na własną rękę. Ostatnio jednak rośnie liczba polskich firm, które starają się ułatwić takie rozwiązanie. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z pełnej obsługi procesu zakupu nieruchomości, także w języku polskim. Na ofertę polskich firm składają się domy oraz apartamenty zarówno pod klucz, jak i te znajdujące się na różnych etapach realizacji. Nowy właściciel takiej nieruchomości może przeznaczyć ją do wynajmu na zasadach „condohotelu”. Wówczas ma zagwarantowany wynajem nieruchomości na kolejne 3, a często nawet 5 lat. Ponadto może spędzić w swoich czterech kątach 3 tygodnie w dowolnym okresie w ciągu roku. Oprócz gwarantowanego zwrotu z wynajmu, który zazwyczaj sięga 5 – 6 proc., inwestor korzysta także na wzroście wartości nieruchomości w czasie. Ponadto osoby zainteresowane taką ofertą mogą liczyć na pomoc polskiego pośrednika również przy sprzedaży swojej nieruchomości, kiedy zdecydują się zrealizować już osiągnięte zyski i wycofać z inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Cypr kusi Polaków