Cypr: porywacz samolotu poddał się i został zatrzymany

PAP
opublikowano: 29-03-2016, 08:45

Porywacz samolotu linii EgyptAir poddał się i wyszedł z podniesionymi rękoma z maszyny, która we wtorek wylądowała w Larnace na Cyprze - podała lokalna telewizja. Cypryjski rząd poinformował, że mężczyzna został zatrzymany.

Wcześniej samolot opuścili wszyscy przetrzymywani zakładnicy.

Prezydent Cypru Nikos Anastasiadis oświadczył we wtorek, że porwanie samolotu linii EgyptAir, który wylądował na lotnisku w Larnace, nie jest związane z terroryzmem. 

Porywacz, przez egipskie media zidentyfikowany jako Ibrahim Abdel Tawwab Samaha, jest profesorem weterynarii na Uniwersytecie w Aleksandrii - wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej uczelni.

Według cypryjskich mediów na Cyprze mieszka była żona mężczyzny; porywacz miał wcześniej wyrzucić z samolotu adresowany do niej list, a także - jak poinformowały linie EgyptAir - zażądać spotkania z nią.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu