Czas ciągle jest kapitałem

MIB
opublikowano: 26-10-2006, 00:00

Mobilne rozwiązania mogą usprawnić pracę każdej firmy, w szczególności w branży logistycznej.

 

Człowiek codziennie bezproduktywnie spędza wiele czasu — stojąc w korku, czekając na windę, na pociąg albo przewracając stosy papierowych dokumentów. W świecie biznesu, bardziej niż gdzie indziej, strata czasu oznacza stratę pieniędzy. Mobilne technologie sprawiają, że menedżerowie mogą zabrać swoje biuro, gdziekolwiek się wybiorą, a logistycy nie muszą się martwić o bieżące informacje na temat przesyłki lub ładunku. Praca zostaje usprawniona, a biurokracja ograniczona.

Przykładem mobilnej technologii jest BlakBerry. Dzięki niej możliwa jest automatyczna synchronizacja poczty elektronicznej, kalendarza zadań i listy kontaktów pomiędzy serwerem korporacji a przenośnym terminalem. Producenci takich rozwiązań gwarantują bezpieczeństwo danych dzięki ominięciu pośredników w transmisji.

 

Na podstawie wystąpienia pt. „Wspieranie najlepszych praktyk biznesowych przez technologie mobilne”, przygotowanego przez Rafała Piłata i Tomasza Stępińskiego-Ustasiaka z PTK Centertel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu