Czas podwyżek płac. JSW, Tauron, a teraz PKP Cargo

opublikowano: 15-06-2018, 16:57
aktualizacja: 15-06-2018, 17:03

Kolejna z kontrolowanych przez państwo spółek osiągnęła porozumienie z pracownikami, którego skutki odczują akcjonariusze.

PKP Cargo poinformowało, że osiągnęło porozumienie z pracownikami, na mocy którego od 1 września dojdzie do podwyżek płac i wypłaty jednorazowej premii. Łączny koszt do końca tego roku oszacowano na 33,9 mln zł.

"Głównym punktem Porozumienia jest wprowadzenie zasady, że wzrost wynagrodzeń będzie powiązany z wydajnością. I dlatego też Zarząd PKP CARGO będzie pracował nad zbudowaniem systemu motywacyjnego. Wspólnym celem jest, aby taki system mógł obowiązywać od 2019 roku" - podano w komunikacie.

PAP Biznes podał dziś wyniki rozmów między pracownikami a zarządem dwóch spółek z grupy Tauronu. W Tauronie Wydobycie zatrudnieni mają otrzymać średnio 1850 zł jednorazowej premii do końca czerwca, a w Tauronie Ciepło będzie podwyżka wynagrodzeń o co najmniej 120 zł brutto. Rozmowy w innych spółkach trwają.

W JSW stanęło a wzroście płac o 7 proc. od czerwca tego roku, co spowoduje wzrost kosztów spółki o 187 mln zł w 2018 r.

Ponadto jednorazowo pracownikom zatrudnionym w 2016 r. zostanie wypłacony bonus w łącznej wysokości 370 mln zł.

"Podpisanie ww. porozumienia wyczerpuje roszczenia płacowe w 2018 roku" - podano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu