Czerwona sesja na Wall Street

Przebieg wtorkowej sesji na amerykańskich giełdach przypominał tę z dnia poprzedniego. Indeksy wahały się w ograniczonym zakresie, a inwestorzy dyskontowali dane z gospodarki i raporty kwartalne spółek. W niełasce znalazły się akcje przedstawicieli sektora opieki zdrowotnej i biotechnologicznego. Mimo nerwowej atmosfery, parkiety nadal znajdują się w pobliżu rekordów.

Z zaprezentowanych we wtorek istotnych danych makro warto wymienić te z rynku nieruchomości. Liczba rozpoczętych budów w Stanach Zjednoczonych wzrosła we wrześniu o 6,5 proc. w ujęciu rocznym do 1,21 mln.

Wall Street
Zobacz więcej

Wall Street

Bloomberg

To wynik lepszy od oczekiwań rynkowych. analitycy spodziewali się bowiem wzrostu do 1,15 mln, wobec 1,13 mln miesiąc wcześniej. Rynek tym samym przerwał trwający już od dwóch miesięcy trend spadkowy i powrócił do poziomów z czerwca, który był najlepszym miesiącem od ośmiu lat.

Niestety nie tak już optymistyczny okazał się odczyt dotyczący liczby wydanych pozwoleń na budowę. Spadła ona do 1,103 mln z 1,161 mln w sierpniu. Analitycy liczyli na wynik na poziomie 1,157 mln.

Rosły notowania akcji Yum Brands. Jeden z potentatów rynku restauracji fast food zapowiedział przygotowania do podzielenia swojej działalności w Chinach. 

Do dwuletniego minimum spadła z kolei wycena papierów Harley-Davidson. Przecenę wywołało obniżenie całorocznej prognozy dostaw przez znanego producenta motocykli.

Mocna przecena stała się udziałem akcji Tesla Motors. Momentami kurs zniżkował o ponad 10 proc., najmocniej od 24 sierpnia. Nasilona podaż była wynikiem usunięcia Modelu S, elektrycznego luksusowego sedana produkowanego przez spółkę z listy polecanych przez Consumer Reports modeli. Uzasadniono to niższą od średnie niezawodnością pojazdu.

Na finiszu sesji tym razem wszystkie indeksy notowały ujemne zmiany, choć na szczęście niezbyt duże. Indeks DJ IA stracił 0,08 proc. Wskaźnik S&P500 spadał o 0,14 proc., zaś Nasdaq zniżkował o 0,5 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Czerwona sesja na Wall Street