Członek władz rynku NFT nadużywał stanowiska

opublikowano: 15-09-2021, 16:14

Władze OpenSea potwierdziły, że szef produktu Nate Chastain wykorzystywał stanowisko do osiągania korzyści z handlu NFT, donosi theblockcrypto.com.

NFT to oryginalne dobra cyfrowe, np. grafiki lub nagrania. Ich oryginalność bazuje na technologii blockchain. Popularność NFT wybuchła w tym roku, a OpenSea jest największym rynkiem tego rodzaju aktywów.

Nate Chastain miał kupować NFT wiedząc, że będą one prezentowane na pierwszej stronie OpenSea, co daje dużą szansę na uzyskanie atrakcyjnej ceny. Następnie sprzedawał je z zyskiem po tym jak pojawiały się na rynku.

Nadużycia ujawnili użytkownicy Twittera, którzy wskazali iż korzystał on z poufnego cyfrowego portfela do kupowania NFT przed ich pojawieniem się na OpenSea.

15 września władze rynku potwierdziły wykrycie nieprawidłowości.

- Wczoraj dowiedzieliśmy się, że jeden z naszych pracowników kupował rzeczy, o których wiedział, że będą pokazane na pierwszej stronie, zanim się tam pojawiły. To niesamowicie rozczarowujące– ogłosiły władze rynku.

OpenSea zapewniło, że traktuje sprawę bardzo poważnie i zamierza podjąć dalsze kroki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theblockcrypto.com

Polecane