Czternaście firm walczy o Śląską Nagrodę Jakości

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 25-01-2001, 00:00

Czternaście firm walczy o Śląską Nagrodę Jakości

Kapituła konkursu wyróżnia przedsiębiorstwa inwestujące we wdrażanie ISO

Zakończyło się szkolenie czternastu firm z regionu Śląska, które zamierzają startować w trzeciej edycji konkursu Śląskiej Nagrody Jakości. Teraz muszą one dokonać samooceny, na co mają czas do połowy lutego. Lista tegorocznych laureatów ma zostać ogłoszona do końca kwietnia 2001 r.

Firmy, które zgłosiły chęć udziału w trzeciej edycji konkursu Śląskiej Nagrody Jakości, zakończyły w połowie stycznia 2001 r. szkolenie, dotyczące przygotowania i opracowania samooceny. Jego organizatorem była kapituła ŚNJ.

O pięć więcej

O zdobycie statuetki, dyplomu oraz możliwości korzystania ze znaku i hasła ŚNJ 2001 będzie walczyć 14 firm z regionu śląskiego.

— W 2000 r. na tym etapie było dziewięć podmiotów. Wzrost liczby uczestników konkursu świadczy o tym, że nagroda jest traktowana przez firmy prestiżowo — uważa Alicja Mol, sekretarz kapituły ŚNJ.

Firmy mają teraz czas do połowy lutego 2001 r. na złożenie samooceny. Wnioski te do 15 marca mają zostać ocenione przez ekspertów, a potem odbędą się wizytacje w poszczególnych przedsiębiorstwach. Kolejnym etapem jest wybór nominatów na laureatów oraz wyłonienie zwycięzców.

Już w kwietniu

— Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi najpóźniej do końca kwietnia 2001 r. — zapowiada Alicja Mol.

Organizatorem konkursu ŚNJ jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Sekretariat Komitetu Polskiej Nagrody Jakości, śląska sekcja klubu Polskie Forum ISO 9000, a także Zakład Badań i Atestacji Zetom z Katowic, którzy zostawiają sobie wolną rękę w wyborze kategorii nagród.

— Różnorodność ubiegających się o laury firm jest tak duża, że być może w tegorocznej edycji konkursu przyznamy nagrody we wszystkich kategoriach — mówi Alicja Mol.

Dla polskiego kapitału

W II edycji Śląskiej Nagrody Jakości kapituła konkursu rozdała nagrody w trzech grupach.

W kategorii dużych firm laur zwycięstwa przyznano Hucie Bankowej z Dąbrowy Górniczej, w grupie średnich i małych przedsiębiorstw — Żywieckiej Fabryce Sprzętu Szpitalnego Famed z Żywca, Odlewni Żeliwa Wulkan z Częstochowy oraz Fabryce Sprzętu i Narzędzi Górniczych Fasing z Katowic. Natomiast Centrostal Górnośląski z Katowic zwyciężył w kategorii firm usługowych.

Laury pierwszej edycji Śląskiej Nagrody Jakości 1999 zdobył Główny Instytut Górnictwa z Katowic oraz Zakłady Tworzyw Sztucznych Izo-Erg z Gliwic.

O nagrodę w konkursie ŚNJ mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, które pracują dla zysku, działają na terenie regionu śląskiego minimum 3 lata i tam płacą podatki, a udział kapitału polskiego w spółkach wynosi co najmniej 51 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Czternaście firm walczy o Śląską Nagrodę Jakości