Cztery umowy Energopolu

ANP
opublikowano: 14-08-2009, 00:00

Spółka ma pełne ręce roboty na Śląsku. Jej portfel zleceń przekracza 120 mln zł.

Spółka ma pełne ręce roboty na Śląsku. Jej portfel zleceń przekracza 120 mln zł.

Energopol-Południe, specjalizujący się m.in. w produkcji budowlano-montażowej, poinformował pod koniec czwartkowej sesji o podpisaniu czterech umów na roboty budowlane. Ich łączna wartość sięga 76,01 mln zł brutto i 1,78 mln EUR brutto (7,4 mln zł).

— W Bytomiu startowaliśmy do pięciu przetargów i w dwóch z nich złożyliśmy najniższą ofertę. W pozostałych zajęliśmy drugie miejsce, ale po wykluczeniu jednej z firm kontrakt przypadł nam w udziale — mówi Jacek Taźbirek, prezes Energopolu-Południe.

Trzy kontrakty wykonywane dla Bytomskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego dotyczą wykonania prac wodno-ściekowych w gminie. Czwartą umowę giełdowa spółka zawarła z miastem Ruda Śląska. Dotyczy także prac przy budowie kanalizacji.

Ta umowa opiewa na 1,78 mln EUR brutto.

— Obecnie portfel zleceń przekracza 120 mln zł. Są to głównie zlecenia z segmentu ochrony środowiska. W portfelu nie ma na razie niestety ani jednego znaczącego kontraktu drogowego. Do dużych kontraktów możemy startować jedynie w konsorcjach. Czekamy na rozstrzygnięcia — dodaje Jacek Taźbirek.

Prezes jest optymistą, jeśli chodzi o wyniki.

— Zakładamy, że tegoroczne przychody będą wyższe niż osiągnięte w 2008 r. — mówi prezes Energopolu.

Wówczas wyniosły 88,30 mln zł. Spółka była jednak na minusie. Jej strata netto sięgnęła 10,54 mln zł. Po półroczu zanotowała 47,92 mln zł przychodów (rok temu 36,55 mln zł) przy stracie wynoszącej -1,57 mln zł (poprzednio -9,27 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane