Czytasz dzięki

Czwarty Beta ETF już na GPW

opublikowano: 25-02-2020, 22:00

25 lutego na warszawskiej giełdzie zadebiutował BETA ETF WIG20lev.

To czwarty ETF oparty na polskim prawie i wprowadzony na rynek przez Beta Securities Poland i AgioFunds TFI. W założeniu w horyzoncie jednosesyjnym ma się zachowywać tak jak indeks WIG20, ale ze zdwojoną siłą. Z tego powodu BETA ETF WIG20lev ma replikować indeks bazowy zarówno fizycznie, jak syntetycznie. Udział fizycznej replikacji indeksu opartej na bezpośrednich inwestycjach w akcje ma stanowić nie mniej niż 50 proc. łącznej ekspozycji portfela funduszu na WIG20. Wcześniej tandem Beta Securities i AgioFunds uruchomił fundusze ETF odwzorowujące zachowanie indeksów WIG20 i mWIG40 powiększonych o dywidendy oraz ETF pozwalający zarabiać na spadkach indeksu WIG20.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane