Czwarty Boeing Air Polonii

Marlena Gałczyńska
05-07-2004, 00:00

Od 12 lipca połączenia Air Polonii zacznie obsługiwać czwarty samolot — Boeing. Pozyskano go od Fischer Air, jednego z największych przewoźników lotniczych w Czechach. Air Polonia nie ujawnia szczegółów umowy leasingowej.

— Koszty eksploatacji samolotu Fischer Air w okresie trzech miesięcy są o 1,1 mln USD wyższe od innych naszych samolotów. Ta kwota zostanie rozdzielona na cały program czarterowy i wszystkich tour- operatorów, korzystających z naszych usług. Podwyżka ceny za fotel wyniesie od 6 USD na trasach krótkich do 14 USD na dłuższych. Wyjątkiem jest Egipt. Tu cena wzrośnie o 25 USD — wyjaśnia Marek Sławatyniec, dyrektor ds. sprzedaży i rzecznik Air Polonia.

Zarząd Air Polonii zapewnia, że wynajęcie samolotu od Fischer Air potwierdza, że zarówno partnerzy biznesowi, jak i międzynarodowe instytucje dobrze oceniają kondycję polskiego taniego przewoźnika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Gałczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czwarty Boeing Air Polonii