Czwarty dzień przeceny na Wall Street

Niekorzystne wiadomości z chińskiego sektora przemysłowego spychają giełdę nowojorską coraz głębiej w korektę.

Indeksy zza oceanu pogłębiają w piątek korektę z poprzednich sesji. Po dwóch i pół godziny handlu S&P500 oraz Dow Jones tracą po 0,4 proc., a Nasdaq utrzymuje się na 0,2-procentowym minusie. Główny wskaźnik zmierza do zamknięcia spadkiem już czwartej sesji z rzędu, a w skali tygodnia jest już na 1,5-procentowym minusie. Przerwać naporu sprzedających nie zdołały zaskakująco dobre wyniki Amazona. Notowania spółki rosną o ponad 16 proc., po tym jak niespodziewanie poinformowała ona, że w zakończonym kwartale osiągnęła zysk.

- Było parę dużo lepszych raportów wielkich spółek, ale rynek jako całość nie jest w lepszym stanie ze względy na obawy o kondycję Chin – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Michael James, dyrektor  w biurze maklerskim Wedbush Securities.

Z chińskiego sektora przemysłowego nadeszły kolejne fatalne wiadomości. Wstępny odczyt indeksu PMI za lipiec spadł do 48,2 punktu, pogłębiając dekoniunkturę. Najniżej od dwóch tygodni zszedł tymczasem główny indeks giełdy we Frankfurcie (-1,4 proc.). Presję sprzedających widać było także na innych rynkach europejskich. Paryski CAC40 zniżkował o 0,6 proc., a warszawski WIG stracił ćwierć proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Czwarty dzień przeceny na Wall Street