Czy Agora zmieni zarząd?

DI
opublikowano: 18-05-2009, 00:00

Czy Agora, kierowana przez Piotra Niemczyckiego, przewiduje na najbliższym zwyczajnym walnym zgromadzeniu zmiany w składzie zarządu? – pyta czytelnik "PB" korzystający z naszej internetowej platformy relacji inwestorskich (www.akcjainwestor.pb.pl).

Odpowiada Nina Graboś, dyrektor ds. relacji z inwestorami w Agorze: Spółka nie podała jeszcze do publicznej wiadomości informacji o zwołaniu walnego zgromadzenia akcjonariuszy ani porządku jego obrad. Prawo obliguje Agorę do podania tych informacji na 21 dni przed WZA. Zgodnie z przepisami prawa spółka ma też obowiązek ogłosić te informacje w komunikacie giełdowym oraz w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Jeśli chodzi o zasady wyboru członków zarządu, precyzuje je paragraf 30 statutu Agory.

Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania. pb. pl znajduje się formularz do zadania pytań zarządom giełdowych spółek. Umożliwienie lepszego kontaktu między inwestorami a spółkami publicznymi to nasz wkład w poprawę relacji inwestorskich na polskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu