Czy na rynku nieruchomości jest bańka?

opublikowano: 31-01-2020, 06:00

Mieszkania drożeją w szybkim tempie, deweloperzy budują na potęgę, a wciąż nie mogą sprostać popytowi. Czy to tylko rozgrzany rynek czy już coś więcej?

O tym, że bańka na rynku nieruchomości już się uformowała i zaczyna pęcznieć mówi Adam Czerniak ze Szkoły Głównej Handlowej, główny ekonomista Polityki Insight. Swoją ocenę podpiera modelami ekonometrycznymi.

Nie zgadza się z nim większość obserwatorów rynku, m.in. Jarosław Mikołaj Skoczeń, redaktor naczelny sieci portali miejskich Twoje-miasto i były członek zarządu agencji nieruchomościowej Emmerson. Jego zdaniem jesteśmy bardzo daleko od niezdrowej sytuacji na rynku, a szybki wzrost cen tłumaczy chociażby wzrostem kosztów budowy. Z kolei Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich, uważa, że wzrost cen wcale nie jest szybki, gdy spojrzy się chociażby na sytuację w innych krajach Europy.

Na koniec czar z inwestycji w nieruchomości zdejmie Bartosz Pawłowski, szef ds. inwestycji bankowości prywatnej w Domu Maklerskim mBanku. Ci, którzy planowali zainwestować w nieruchomości powinni koniecznie posłuchać tego, co ma do powiedzenia.

Archiwalne odcinki Pulsu Biznesu do słuchania dostępne są na pb.pl/dosluchania, a także na naszym profilu na Spotify, Apple Podcasts, Lectonie i w innych aplikacjach podcastowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane