Czy są dotacje dla jubilera?

opublikowano: 22-10-2010, 10:26

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie Czytelnika "Pulsu Biznesu":

Justyna Sobkowiak
Justyna Sobkowiak
None
None

Chce założyć sklep jubilerski w Świebodzinie (lubuskie).Jaki dobrać do dotacji z UE program? i gdzie zgłosić się po informacje w tym mieście (do jakiego urzędu)?


Odpowiada Justyna Sobkowiak, konsultant ds. funduszy UE, Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego:


Na założenie firmy w województwie lubuskim istnieje możliwość pozyskania dotacji z następujących źródeł:
- dotacje z Funduszu Pracy dla osób bezrobotnych na założenie działalności gospodarczej – dotacje na założenie własnej firmy w wysokości około 20 tys. zł. Dotacji oraz informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Świebodzinie: www.pup.swiebodzin.pl
- dotacje z UE z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia – dotacje na założenie własnej firmy w wysokości około 40 tys. zł, informacji udziela Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze: www.wup.zgora.pl
- dotacje z UE z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (LRPO) – dla nowopowstałych firm na rozwój działalności, więcej informacji znajduje się na www.lrpo.lubuskie.pl; informacji udziela Punkt Informacji i Naboru wniosków w Gorzowie Wlkp., Biuro Samorządu Województwa, ul. Przemysłowa 14-15, pokój 108, Gorzów Wlkp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane