Komu będzie łatwiej o dotacje?

opublikowano: 10-01-2011, 12:00

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie Czytelnika "Pulsu Biznesu":

None
None

Mam 33 lata i  od 6 lat  prowadzę własną firmę i nigdy nie korzystałem z żadnej pomocy finansowej . Prowadzę serwis wózków widłowych i chcę dołożyć do serwisu jeszcze sprzedaż i transport wózków. Potrzebuje pieniędzy na zakup pojazdu do transportu wózków oraz na zakup kilku wózków (2 lub 3). Czy może łatwiej będzie  otworzyć firmę mojej żonie (kończy urlop macierzyński) i starać się o środki z UE dla młodych mam. Po urlopie macierzyńskim rozpoczęłaby własną działalność tak aby pogodzić pracę i wychowanie dzieci.
Jedyne co udało mi się ustalić to to, że mogę otrzymać ok 15 - 17  tys. z urzędu pracy, ale tylko jako osoba bezrobotna. Jednak na ten typ działalności potrzebne są większe pieniądze. Czy mam szanse na dotacje?


Odpowiada Bogusława Mazurek, Accreo Taxand:

Dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą dłużej niż rok, odpowiednie środki na rozwój biznesu można otrzymać z Regionalnego Programu Operacyjnego dla obszaru w którym prowadzona jest działalność. W ramach każdego województwa właściwa instytucja realizuje programy dla przedsiębiorców. Informacji należy szukać na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/ oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ww.parp.gov.pl

Jeśli chodzi o środki dla osób bezrobotnych bądź kobiet wracających do aktywności zawodowej, to można uzyskać odpowiednie szkolenia oraz dotacje na prowadzenie własnej działalności gospodarczej z środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) Działanie 6.2 – „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samo zatrudnienia”. Fundusze na ten cel są przyznawane przez odpowiednie instytucje będące beneficjentami tego instrumentu wsparcia. Informacji na ten temat udzieli Wojewódzki Urząd Pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane