Czy mogę zdobyć kasę z UE na sklep?

opublikowano: 27-08-2010, 10:12

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie Czytelnika "Pulsu Biznesu":

Marcin Mańkowski, KPMG
Marcin Mańkowski, KPMG
None
None

Od trzech lat prowadzę działalność obejmującą sklep z artykułami metalowymi. Chciałbym go rozbudować, a najchętniej postawić nowy sklep obok koło już istniejącego z dodatkową funkcją mieszkalną. Czy są jakieś programy dofinansowujące takie projekty? Dodam ze na pewno zatrudniłbym dodatkową osobę.

Odpowiada Marcin Mańkowski, konsultant w KPMG:

Możliwość ubiegania się o dofinansowanie dla tego typu inwestycji jest zależna od wielkości przedsiębiorstwa oraz województwa, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Dotacja mogłaby zostać przyznana w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, w których istnieją działania ukierunkowane na rozwój przedsiębiorczości, inwestycje, podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw. Przykładowo, dofinansowanie na przedmiotową inwestycję realizowaną przez mikroprzedsiębiorstwo byłoby możliwe w województwie lubelskim w ramach działania 1.2 „Dotacje inwestycyjne dla mikroprzedsiębiorstw” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, w przypadku gdyby inwestycja ta była realizowana przez małe lub średnie przedsiębiorstwo, właściwym byłoby działanie 1.3 „Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw” wspomnianego programu. Planowany termin naboru w ramach działania 1.3 to grudzień 2010 roku, w ramach działania 1.2 – marzec 2011 roku. Możliwa do uzyskania kwota dofinansowania dla tego typu przedsięwzięcia, w ramach każdego z Regionalnych Programów Inwestycyjnych, wynosi do 70% kosztów inwestycji.

Pełna lista Regionalnych Programów Operacyjnych wraz z odnośnikami do stron internetowych zawierających szczegółowe informacje dostępna jest pod adresem:
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/RPO/Strony/O_Programach_Regionalnych.aspx

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane