Czy są dotacje na usługi telekomunikacyjne?

07-09-2010, 06:00

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie Czytelnika "Pulsu Biznesu":

Bogusława Mazurek, Accreo Taxand
Zobacz więcej

Bogusława Mazurek, Accreo Taxand

1. Jestem maleńkim operatorem telekomunikacyjnym (dostarczanie internetu) - chciałbym to rozwinąć rozszerzając działalność o nowe usługi, robiąc marketing oraz wyjść z dostępem na nowe obszary wykorzystując m.in. światłowody do połączenia budynków. Działalność na terenie Warszawy.

2. Jest pomysł na utworzenie nowej działalności (raczej spółka) która będzie dostarczać usługi telewizji (wykorzystując nową technologię IPTV) dla takich operatorów jak wyżej na terenie aglomeracji warszawskiej a jest ich sporo.

3. Kolejnym pomysłem jest na bazie doświadczeń przeprowadzenia światłowodów z pkt.1 oraz potrzeb wynikających m.in. z pkt 2 (ale nie tylko, takie potrzeby wykazują inne usługi na rynku) prowadzić światłowody po aglomeracji warszawskiej (główny zamysł to do operatorów do których dostarczana będzie nasza TV) i dzierżawienie ich na potrzeby przesyłania danych, np. spółce z pkt.2 aby mogła dostarczyć swoje usługi. Jednak nie tylko dla nich, ale również dla połączeń firm między oddziałami, dla operatorów jak z pkt.1 celem szybkiego łącza do internetu, peeringu itp.

Wszystkie działalności na terenie aglomeracji Warszawskiej

Odpowiada Bogusława Mazurek, menedżer Działu Doradztwa Europejskiego w Accreo Taxand:

Wsparcie na działania związane z usługami telekomunikacyjnymi, w szczególności dostarczaniem Internetu można otrzymać w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) – działanie 8.4 „Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie ostatniej mili”. W ramach przedmiotowego działania nie ma górnej granicy wsparcia, zaś minimum jakie może być przyznane wynosi 30 tys. zł.

Kryteria jakie należy spełnić aby otrzymać dofinansowanie zawierają m.in. następujące kwestie:
    dzięki realizacji projektu min. 40 podmiotów uzyska dostęp do Internetu,
    na obszarze objętym projektem nie funkcjonuje ogólnodostępna szerokopasmowa infrastruktura dostępu do Internetu (o przepustowości min. 2Mb/s),

Należy wskazać odpowiednie potrzeby realizacji projektu na danym obszarze, wykazać efektywność zaproponowanych rozwiązań i starannie sporządzić dokumentację (biznes plan, wniosek). Istotne jest aby przed przystąpieniem do przygotowywania dokumentacji sprawdzić wyniki inwentaryzacji obszarów, których dotyczyłby projekt.

Wszelkie potrzebne informacje, w tym wynik inwentaryzacji, wydatki kwalifikowane oraz kryteria formalne i merytoryczne można znaleźć na stronie Instytucji Wdrażającej działanie 8.4 PO IG, czyli Władzy Wdrażającej Programy Europejskie (www.wwpe.gov.pl).

Poniższa odpowiedź dotyczy jedynie punktu 1., gdyż na pozostałe przedsięwzięcia nie ma dostępnych źródeł wsparcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Czy są dotacje na usługi telekomunikacyjne?