Czy są dotacje na salę zabaw?

opublikowano: 13-10-2010, 06:08

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie Czytelników "Pulsu Biznesu":

Sonia Leszkowicz-Baczyńska, konsultant ds. funduszy UE, ECDF
Sonia Leszkowicz-Baczyńska, konsultant ds. funduszy UE, ECDF
None
None

Chcielibyśmy uzyskać dotacje na stworzenie lub rozbudowę istniejącej sali zabaw dla dzieci.
Założenia :
- Min. dwie sale z podziałem na grupy wiekowe (np. do 10 lat i powyżej)
- Sale wyposażone będą w "klatki", zjeżdżalnie, jeździki itp. atrakcje.
- Zamki dmuchane.
- Organizacja imprez urodzinowych i okolicznościowych dla dzieci.
- Zajęcia plenerowe : obsługa urodzin, paintball itp.
Pozdrawiam

Odpowiada Sonia Leszkowicz-Baczyńska, konsultant ds. funduszy UE, Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego:

Powyższy opis planowanych działań, tj. rozbudowy lub stworzenia sali zabaw dla dzieci, sugeruje, że jest to projekt inwestycyjny wymagający nakładów na zakup środków trwałych i budowę/adaptację pomieszczeń. Planując tego typu przedsięwzięcie, należałoby skierować się w stronę konkursów organizowanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych w danym województwie. Wybór danego Programu zależy od miejsca zarejestrowania/siedziby firmy.
Każdy z RPO posiada odrębny pakiet konkursów dla mikro i małych przedsiębiorców, umożliwiający dofinansowanie inwestycji wspomagających start i rozwój firmy, a także wzrost jej konkurencyjności na rynku. Poziom dofinansowania uzależniony jest od wielkości przedsiębiorstwa i ustalony przez dokumenty konkursowe. Dokumentacja określa także ściśle katalog kosztów, jakie mogą podlegać dofinansowaniu w ramach danego konkursu.

Np. w przypadku firm zarejestrowanych i prowadzących działalność w woj. dolnośląskim konkursy realizuje Dolnośląska Instytucja Pośredniczącawww.dip.dolnyslask.pl, która na swojej stronie ogłasza harmonogram naboru wniosków na dany rok. Poziom dofinansowania dla firm z sektora MSP w woj. Dolnośląskim wynosi 50 proc. dla średnich przedsiębiorstw i 60 proc. dla małych i mikroprzedsiębiorstw.
Należy jednak pamiętać, że realizując projekt w ramach RPO przedsiębiorca zobowiązany jest spełnić szereg kryteriów dotyczących m.in. innowacyjności, wdrożenia na rynek nowych produktów i usług, a także często wzrostu zatrudnienia. Rezultaty realizacji projektu muszą być utrzymane przez okres 3 lat po jego zakończeniu.

Odpowiedzi na wszyskie pytania znajdziesz tutaj: http://eurokasa.pb.pl/s/26942

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane