Czy są dotacje na ślimaki?

28-09-2010, 10:37

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Magdalena Kosewska-Kwaśny
Zobacz więcej

Magdalena Kosewska-Kwaśny

Pytanie Czytelników "Pulsu Biznesu": Chcemy uruchomić hodowlę ślimaków na rynek krajowy i zachodni. Nie mamy wkładu własnego, a będziemy musieli kupić ziemię i zainwestować w budynki. Czy możemy na to uzyskać dotacje?

Odpowiada Magdalena Kosewska-Kwaśny, menedżer w Accreo Taxand:

Uzyskanie dofinansowania na hodowlę ślimaków jest możliwe w ramach Działania 142 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich „Grupy producentów rolnych”. Pomoc udzielana jest grupom producentów rolnych (grupa musi się składać z minimum 5 producentów) w pierwszych 5 latach ich funkcjonowania. Dofinansowanie udzielane jest w formie ryczałtu od wartości przychodów netto grupy ze sprzedaży produktów, wytworzonych w gospodarstwach rolnych jej członków w poszczególnych latach, przez okres 5 pierwszych lat działania:
- 5%, 5%, 4%, 3% i 2% wartości produkcji sprzedanej, stanowiącej równowartość w złotych do sumy EUR 1 000 000, odpowiednio w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym roku, albo
- 2,5%, 2,5%, 2%, 1,5% i 1,5% wartości produkcji sprzedanej, stanowiącej równowartość w złotych powyżej sumy EUR 1 000 000, odpowiednio w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym roku.
Kwota pomocy przewidzianej dla grupy producentów rolnych nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty: 100 000 EUR w pierwszym i drugim roku, 80 000 EUR w trzecim roku, 60 000 EUR w czwartym roku oraz 50 000 EUR w piątym roku.
Wnioski o dofinansowanie należy składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór ma charakter ciągły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Czy są dotacje na ślimaki?