Czy wiesz, że…

Materiał partnera cyklu
13-10-2011, 00:00

…inkubator pomoże w otwarciu firmy?

Osoba, która ma ciekawy pomysł na biznes, ale brakuje jej kapitału na start oraz doświadczenia w prowadzeniu firmy, może znaleźć pomoc w Idea Banku. Jeśli zgłosi się do „Inkubatora przedsiębiorczości” i przejdzie kwalifikacje, otrzyma finansowanie i fachową poradę w zakresie planowania biznesu, budowania strategii marketingu i sprzedaży czy w prowadzeniu działalności gospodarczej od strony prawnej i administracyjnej.

Wsparcie ze strony Inkubatora jest kompleksowe, co odróżnia go od innych tego typu przedsięwzięć adresowanych do przyszłych przedsiębiorców. Bank nie stawia ograniczenia co do wieku osób aplikujących o pomoc. Osoby zainteresowane inkubatorem powinny wypełnić wniosek, który znajduje się na stronie Idea Banku.

Czasu zostało niewiele, bo zgłoszenia przyjmowane są tylko do 6 listopada. Przedsiębiorcy, którzy zaprezentują ciekawą koncepcję na własny biznes, będą mogli założyć spółkę razem z bankiem. W tym roku do inkubatora mogą zgłaszać się tylko osoby z województwa mazowieckiego i okolic. W tegorocznej edycji konkursu bank wybierze 30 najciekawszych pomysłów.

Przedsiębiorcy, którzy przekonają bank do swojej koncepcji, otrzymają do 150 tys. zł kredytu na preferencyjnych warunkach. Idea Bank pokryje także koszty przygotowania odpowiedniej dokumentacji i założenia spółki oraz przez 6 miesięcy udzieli bezpłatnej pomocy księgowej, prawnej i kadrowej. Specjalnym wyróżnieniem dla uczestników inkubatora będzie zaproszenie do Akademii Biznesu.

Jest to miesięczne szkolenie, podczas którego będą się uczyć prowadzenia biznesu od dr. Leszka Czarneckiego i najlepszych menedżerów z grupy Getin Holding. Tematyka wykładów obejmować będzie m.in. zagadnienia z księgowości i analizy finansowej, technik negocjacji i sprzedaży. Inkubator przedsiębiorczości Idea Banku ruszył w tym roku, ale będzie kontynuowany w kolejnych latach. Już w przyszłym roku bank planuje uruchomić co najmniej trzy odsłony, w których łącznie, razem z przedsiębiorcami, wcieli w życie 150 pomysłów na własną firmę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Czy wiesz, że…