Czy wiesz, że…konto firmowe może być za darmo?

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 08-12-2011, 00:00

Na rynku pojawia się coraz więcej bezpłatnych kont dla małych firm. Do niedawna taką ofertę miały tylko banki internetowe, ale w tym momencie granice cenowe pomiędzy kontem typowo internetowym a tym tradycyjnym z dostępem do internetu zacierają się. Zazwyczaj za samo prowadzenie firmowego konta przedsiębiorca nie ponosi żadnych opłat, ale za wykonanie przelewów, wydanie karty płatniczej lub możliwość korzystania z obcych bankomatów bank może pobierać prowizję. Może się też zdarzyć, że brak opłaty za konto wiąże się z koniecznością spełnienia jakiegoś warunku, np. utrzymania na rachunku salda na określonym poziomie.

Konto „Firma to ja” w Idea Banku to pierwszy całkowicie darmowy rachunek rozliczeniowy dla przedsiębiorców. Za otwarcie konta, jego prowadzenie, korzystanie z karty płatniczej i wypłaty gotówki w bankomatach w całej Polsce właściciele firm nie ponoszą żadnych opłat. Nie płacą też za dostęp do konta przez internet i możliwość wykonywania za jego pośrednictwem wszystkich przelewów, zarówno do ZUS, jak i do urzędu skarbowego czy wreszcie na konta kontrahentów w innych bankach. Brak opłat w Idea Banku nie wiąże się z koniecznością spełnienia przez użytkownika konta żadnych dodatkowych warunków.

W ramach konta „Firma to ja” przedsiębiorca może zarządzać równolegle pieniędzmi uzyskanymi z tytułu prowadzonej działalności, jak i tymi pochodzącymi z innych źródeł. Jest to możliwe dzięki zintegrowaniu rachunku firmowego z rachunkiem osobistym. Takie rozwiązanie pozwala spojrzeć na finanse przedsiębiorcy całościowo i na bieżąco je kontrolować. Właśnie tę funkcjonalność odzwierciedla nazwa „Firma to ja”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu