Czystki w Ciechu

Anna Bytniewska, Tomasz Brzeziński
opublikowano: 01-12-2006, 00:00

W Ciechu wszyscy milczą, ale miotła kadrowa ruszyła w tan na dobre. Jaki jest powód tych nagłych roszad?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w ostatnich dniach dochodzi do intensywnych zmian kadrowych w grupie Ciechu oraz centrali giełdowej firmy. Dotyczą one m.in. zarządów spółek zależnych chemicznego holdingu. Według naszych informacji, posady stracili bądź zaraz stracą m.in. Krzysztof Zajkowski, szef dywizji foschem i zarazem prezes Chemana, oraz Mirosław Kwiatkowski, szef Sody Mątwy.

— Nie mogę wypowiadać się na ten temat — twierdzi Mirosław Kwiatkowski.

Mówi się wręcz o czystce, ale oficjalnie na ten temat jest cicho. Jaki jest powód nagłych i intensywnych roszad? Dziś odbędzie się konferencja prasowa, na której m.in. ma paść odpowiedź na to pytanie. Zapowiedziano w niej udział Wojciecha Jasińskiego, ministra skarbu.

— Nie mogę jeszcze nic na ten temat powiedzieć. Wszystko wyjaśni się na konferencji, która będzie dotyczyć również projektów akwizycyjnych Ciechu — mówi Waldemar Grzegorczyk, który od dziś jest rzecznikiem prasowym spółki.

Spadochron dla ratusza

W spółkach Ciechu na temat zmian kadrowych panuje głuche milczenie. Jan Szczepański, prezes Janikosody, odmówił rozmowy. Prezes Ciechu Polfa nie krył zdziwienia.

— Nic mi na ten temat nie wiadomo. Jestem zaskoczony — mówi Marcin Dobrzański, prezes Ciechu Polfa.

W Chemanie też nic nie wiedzą o zmianach w zarządzie.

— Dowiadujemy się o takich sprawach na końcu — powiedziała nam osoba prosząca o zachowanie anonimowości.

Prezesem Ciechu jest Mirosław Kochalski, były zarządca komisaryczny Warszawy, kojarzony z braćmi Kaczyńskimi. Zajął fotel szefa chemicznego holdingu pod koniec lipca tego roku, zastępując związanego z SLD Ludwika Klinkosza. W spółkach zależnych grupy do tej pory urzędowali ludzie wybrani właśnie za kadencji tego ostatniego. Nagłe zmiany kadrowe nieoficjalne źródła w Ciechu wiążą z niedawnymi wyborami samorządowymi. Chodzi oczywiście o możliwą wymianę kadr w warszawskim ratuszu, który zdobyła PO. Nie wiadomo, czy obecni urzędnicy utrzymają posady.

Jeszcze o akwizycjach

Co do przejęcia przez Ciech Zachemu i Sarzyny, to 29 listopada minął termin zgłaszania uwag przez resorty do uchwały Rady Ministrów, dotyczącej wyrażenia zgody na zakup obu spółek. Nadano jej tryb obiegowy. W Centrum Informacyjnym Rządu poinformowano nas, że do 29 listopada nie wpłynęły żadne uwagi do uchwały. Być może na dzisiejszej konferencji zostanie także ogłoszone przejęcie rumuńskiej Govory, producenta sody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska, Tomasz Brzeziński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane