Czytnik po  polsku

RFA
opublikowano: 16-12-2009, 00:00

Kolporter zaprasza do czytania na e-papierze. Na rynku pojawił się eClicto – polski czytnik e-booków.

Kolporter zaprasza do czytania na e-papierze. Na rynku pojawił się eClicto – polski czytnik e-booków.

Rodzime urządzenie wystartowało 10 grudnia. Sam czytnik to jednak tylko element systemu. W skład projektu wydawniczego eClicto wchodzą także: księgarnia e-booków, aplikacja dla użytkowników urządzenia i oprogramowanie, dzięki któremu wydawcy będą mogli konwertować tradycyjne książki w e-booki.

Czytnik waży 174 g razem z baterią, która pozwala na korzystanie z niego przez 4 godziny (w zależności od warunków użytkowania — zastrzega producent). Produkt jest przystosowany do odtwarzania książek i dokumentów w zabezpieczonym formacie EPUB. Oprócz tego odczytuje także pliki PDF, TXT, HTML i umożliwia odtwarzanie muzyki i audiobooków w formacie MP3.

Na razie za urządzenie trzeba zapłacić 899 zł (w promocyjnym pakiecie razem ze stoma e-bookami). Na stronie www.eclicto.pl jest dostępnych około 800 tytułów od mniej więcej 40 wydawców, którzy podpisali umowy z eClicto (m. in. Replika, W. A. B., Zysk, Nowy Świat i Runa). Producent zapowiada, że liczba tytułów dostępnych na czytnik codziennie będzie się powiększać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RFA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Czytnik po polsku