Daimler chce zaoferować SUV-a marki Maybach

opublikowano: 21-11-2019, 14:25

Prezes Hubertus Troska ogłosił, że Maybach będzie kolejną luksusową marką, która będzie miała swojego SUV-a, co pomoże zdobyć nowych klientów z Chin i USA, pisze Reuters.

Daimler planuje pokazać model Mercedes-Maybach GLS, bazujący na SUV-ie Mercedes GLS-Class, w drugiej połowie przyszłego roku.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że w 2012 roku Daimler zaprzestał produkcji limuzyn Maybach, bo kosztujące ok. 380 USD auta przestały się sprzedawać w dostatecznej ilości. W 2014 roku powstała wspólna marka Mercedes-Maybach, która w ocenie Daimlera miała szansę na dobrą sprzedaż w Chinach, USA, Rosji i Japonii. Troska ujawnił wcześniej w tym roku podczas salonu w Szanghaju, że popyt na Maybachy w Chinach przekraczał 600 sztuk miesięcznie.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy