Dalio redukuje ryzyko

opublikowano: 22-08-2017, 07:24
aktualizacja: 22-08-2017, 07:26

Inwestor-miliarder Ray Dalio poinformował, że zmniejszał ekspozycję na ryzykowne aktywa w ostatnim czasie w związku z rosnącą niepewnością polityczną i gospodarczą, donosi Reuters.

Dalio, współzałożyciel Bridgewater Associates, funduszu zarządzającego 160 mld USD aktywów, wcześniej deklarował wiarę w zdolność stymulowania wzrostu gospodarczego przez administrację Donalda Trumpa. Obecnie wyraźnie osłabła.

- Obserwuję jako wskazówkę jak radzą sobie z konfliktem i nie jestem dobrej myśli – napisał Dalio.  – Nadal będę śledził jak radzą  sobie z konfliktem ale taktycznie zredukuję nasze ryzyko – dodał.  

Zobacz więcej

Ray Dalio, fot. Bloomberg

Dalio od kilku miesięcy sygnalizował obawy dotyczące skuteczności administracji Trumpa. Na początku sierpnia sugerował, że inwestorzy powinni zwiększyć udział złota w portfelu jako zabezpieczenie ryzyka politycznego i gospodarczego.

W ostatniej wypowiedzi Dalio zwrócił uwagę, że USA są obecnie najmocniej podzielone społecznie i gospodarczo od lat 30. ubiegłego wieku, czasów Wielkiego Kryzysu.

Dalio uważa, że wbrew zapewnieniom prezydenta o dobrym stanie gospodarki, bliższe spojrzenie ujawnia duże podziały w społeczeństwie.

- Widać jasno, że niektórym wiedzie się nadzwyczaj dobrze, a innym strasznie. Rozziew bogactwa i dochodów jest największy od lat 30. – napisał.

Dalio podkreśla, że taki podział tworzy atmosferę, w której ludzie mają większą skłonność do walki o swoje poglądy niż szukanie porozumienia.

Choć nie dostrzega poważnego ryzyka gospodarczego na horyzoncie, to obawia się, że rosnące konflikty wewnętrzne i zewnętrzne „doprowadzą do ograniczenia skuteczności rządu (tzn. niezdolności do wprowadzenia prawa i rozpoczynania działań) i innych konfliktów”. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu