Dane bez wpływu na złotego

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski
opublikowano: 19-08-2015, 22:00

Słabsze dane makro z Polski nie zrobiły wrażenia na inwestujących w polskie akcje.

Złoty osłabł, ale deprecjacja rozpoczęła się już w środę rano, a nie dopiero po popołudniowych danych z rodzimej gospodarki [dynamika produkcji przemysłowej, sprzedaż detaliczna i inflacja w lipcu — red.].

Notowania EUR/PLN już we wtorek w południe pozytywnie przetestowały linię trendu wzrostowego, rozpoczętego w połowie lipca, a odbicie było rachityczne. Pokonanie linii trendu i zejście poniżej 4,14 zł byłoby sygnałem budowania kolejnej fali spadkowej porównywalnej z tą wykształconą w dniach 8-17 lipca.

Notowania USD/PLN kontynuują konsolidację, która przyjęła kształt kanału wzrostowego budowanego od 12 sierpnia powyżej średnioterminowej linii trendu wzrostowego. Wzrostowa korekta naruszyła wczoraj po południu 38,2-procentowe zniesienie fali spadkowej z 5 sierpnia, co oznacza, że jej minimalny zasięg został osiągnięty. Obecnie kurs tej pary ponownie testuje górne ograniczenie trendu bocznego (poziom 3,7850 zł). Po jego pokonaniu celem notowań będzie poziom 3,8095 — maksymalny zasięg korekcyjnego odbicia. Sygnałem zakończenia korekty i kontynuacji ruchu w dół byłoby pokonanie linii trendu wzrostowego, rozpoczętego 18 czerwca (obecnie to 3,7485 zł). Jej sforsowanie otworzy drogę do 3,64 zł.

Notowania GBP/PLN testują lokalne maksima, wyznaczające jednocześnie połowę fali spadkowej z 5 sierpnia (5,9222 zł). Dopóki kurs tej pary nie pokona poziomu 5,9422, cały czas oglądane od 14 sierpnia odbicie traktować należy jako korektę. Odbicie nastąpiło po obronie średnioterminowej linii trendu wzrostowego. Po zakończeniu korekty i sforsowaniu linii trendu otwarta zostanie droga do ataku poziomu 5,78 zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy