Dane makro szkodzą Wall Street

Marek Druś
opublikowano: 18-01-2007, 00:00

Dow Jones ustanowił w środę nowe historyczne maksimum, osiągając w czasie sesji 12.614 pkt. To niestety jedna z niewielu pozytywnych wiadomości z Wall Street tego dnia.

Rozczarowały dane makro.

Grudniowa inflacja cen produkcji sprzedanej okazała się wyższa niż oczekiwano. Podobnie jak produkcja przemysłowa. W czwartek dane o inflacji cen detalicznych. Jeśli i ona przekroczy prognozowaną wielkość, nadzieja na złagodzenie polityki monetarnej przez Fed całkiem zniknie. Inwestorzy woleli wstrzymać się z zakupami. Nie mieli jednak hamulców, aby sprzedawać akcje spółek technologicznych. Mocno spadł kurs Intela, staniały akcje Cisco Systems.

W ciągu dwóch dni na obniżenie jego rekomendacji zdecydowali się już analitycy trzech banków inwestycyjnych. Wyraźnie taniały akcje Apple Computer. Hołubiony do niedawna producent iPodów i iMaców miał po sesji przedstawić wyniki kwartalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane