Dane z rynku pracy w USA wskażą kierunek

Marek Wołos
opublikowano: 06-08-2010, 00:00

Mała zmienność, lekkie umocnienie złotego i stabilizacja na EUR/USD to charakterystyka czwartkowej sesji. Inwestorzy nie przejawiali chęci do zajmowania strategicznych pozycji, ograniczając się do krótkoterminowej realizacji zysków. Tak defensywna strategia to rezultat piątkowej publikacji danych z rynku pracy USA. Jest duże ryzyko słabszego odczytu, co może zostać zinterpretowane jako dalsze pogorszenie w realnej gospodarce. Pewne wówczas stanie się, że na sierpniowym posiedzeniu Fed zapadną decyzje o dodatkowej stymulacji gospodarczej. To osłabiłoby dolara.

Jeśli dane okażą się dobre lub zgodne z oczekiwaniami, nastąpi umocnienie dolara. Powieli się wówczas środowy scenariusz rynkowy: lepsze dane z USA wzmocnią dolara i giełdowe indeksy. Aktywni inwestorzy mogą więc przygotować się na zmianę korelacji rynkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu