Dania wezwała do brania urlopów w czasie Ramadanu

  • DI
opublikowano: 21-05-2018, 22:00

Inger Stojberg, duńska minister ds. imigracji i integracji, wezwała muzułmanów do brania urlopów w czasie ramadanu, ze względu na bezpieczeństwo w pracy.

W tym okresie muzułmanie powinni pościć od wschodu do zachodu słońca. „Apeluję do muzułmanów, by brali urlopy w ciągu miesiąca ramadanu, by uniknąć negatywnych konsekwencji dla reszty społeczeństwa. Zastanawiam się, czy religijny nakaz dotyczący przestrzegania sięgającej 1400 lat wstecz zasady islamu jest dostosowany do społeczeństwa i rynku pracy w Danii w 2018 r.” — napisała minister w artykule opublikowanym przez tabloid „BT”.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Minister, która należy do centroprawicowej Duńskiej Partii Liberalnej premiera Larsa Lokke Rasmussena, tłumaczy, że obawia się tego, jaki wpływ na bezpieczeństwo i wydajność może mieć post w sytuacji, gdy np. kierowca autobusu „od ponad 10 godzin nic nie jadł. Może być to niebezpieczne dla nas wszystkich”. 45-letnia minister od 2015 r. zarządza restrykcyjną polityką migracyjną Danii. Najbardziej symbolicznymi działaniami, przegłosowanymi przez duńskich deputowanych w 2016 r., była konfiskata gotówki i prywatnych przedmiotów migrantów, by sfinansować ich pobyt w kraju. Przejmowana miała być biżuteria, w tym obrączki lub pierścionki zaręczynowe. Rząd zrezygnował jednak z tych działań, gdy amerykański dziennik „Washington Post” porównał je do przywłaszczania sobie przez nazistów przedmiotów należących do Żydów. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy