Danske Commodities wszedł na polski rynek OZE

opublikowano: 04-10-2022, 13:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Handlująca energią spółka Danske Commodities weszła na polski rynek energii z odnawialnych źródeł (OZE) podpisując umowę o obsłudze jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce, donosi Renewable Energy Magazine.

Zgodnie z zawartą umową Danske Commodities zapewni dostęp do rynku i bilansowanie farmie fotowoltaicznej Stępień, prowadzonej przez Wento, polskiego lidera energii z OZE. Jego właścicielem, podobnie jak w przypadku Danske Commodities, jest norweski koncern energetyczny Equinor.

Renewable Energy Magazine przypomina, że kiedy farma Stępień uruchomi produkcję z instalacji o mocy 57,5 MW, będzie to jedna z największych elektrowni solarnych w Polsce.

- Z dumą ogłaszamy pierwszą transakcję Danske Commodities na odnawialne źródła energii w Polsce – powiedział Jesper Tronborg, wiceprezes, dyrektor ds. globalnego handlu i rozwoju rynku w Danske Commodities. - Transakcja w Stępieniu oznacza nasze wejście na polski rynek energii odnawialnej i wspiera ambicje Equinor dotyczące rozwijania zyskownych pozycji onshore na wybranych rynkach energetycznych, przy czym Polska jest jednym z kluczowych rynków – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Renewable Energy Magazine

Polecane