Dariusz Kacprzyk nowym prezesem BGK

DI, PAP
opublikowano: 14-06-2013, 13:22

Rada Nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego powierzyła w piątek Dariuszowi Kacprzykowi obowiązki prezesa tego banku - poinformował BGK w komunikacie. Powołanie Kacprzyka musi zatwierdzić Komisja Nadzoru Finansowego.

W komunikacie podano, że Kacprzyk został rekomendowany jako jeden z kandydatów na prezesa w wyniku konkursu przeprowadzonego w maju na wniosek Ministra Finansów.

Nowy prezes ukończył studia na Wydziale Handlu Wewnętrznego i Usług Szkoły Głównej Handlowej oraz podyplomowy program MBA w Akademii Koźmińskiego. Jest absolwentem IESE - University of Navarra, Advanced Management Program. Od 23 lat związany z bankowością. Ostatnio pracował w BRE Banku (był dyrektorem Departamentu Współpracy z Korporacjami i członkiem komitetu kredytowego Zarządu Banku), wcześniej w latach 2007-2009 był związany z bankiem Pekao (był m.in. prokurentem, członkiem komitetu kredytowego, dyrektorem zarządzającym w pionie bankowości korporacyjnej).

Kacprzyk pracował także w banku BPH, Powszechnym Banku Kredytowym oraz PKO BP. Był też koordynatorem Programu Rozwoju Komunalnego organizowanego przez Bank Światowy z Agencją Rozwoju Komunalnego.

"Zgodnie z przepisami powołanie na stanowisko nowego prezesa BGK musi zostać jeszcze zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Dariusz Kacprzyk formalnie będzie pełniącym obowiązki prezesa zarządu. Kadencja nowego prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego wygasa 30 czerwca 2017 r." - napisano w komunikacie.

W informacji wskazano, że rada nadzorcza BGK podziękowała Dariuszowi Danilukowi za pracę na stanowisku prezesa BGK w latach 2011-13. "Rada Nadzorcza podkreśla, że w tym okresie bank stał się instytucją ważną w realizacji polityki gospodarczej rządu, a jego pozycja w polskim sektorze bankowym uległa istotnemu wzmocnieniu" - zaznaczono w komunikacie. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane