Darstal w Zielonej Górze

PAP, DI
opublikowano: 05-06-2013, 00:00

Spółka Darstal rozpoczęła budowę swojego zakładu na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (LPP-T) w Nowym Kisielinie k. Zielonej Góry.

 Wartość inwestycji to ok. 10 mln zł. We wtorek w Nowym Kisielinie odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego na placu budowy. — Darstal jest pierwszą firmą, która stawia swój zakład w Parku. Myślę, że to początek inwestycji na tym terenie. Obecnie działki kupiło trzech inwestorów, sześć kolejnych mamy przygotowanych do sprzedaży. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpoczną się budowy kolejnych zakładów — poinformował zastępca prezydenta Zielonej Góry Dariusz Lesicki. Darstal należy do polsko-niemieckiej spółki PW Dart z Zielonej Góry. Przedmiotem jej działalności jest głównie obróbka wstępna odlewów z żeliwa i stali. LPP-T jako spółka jest wspólną inwestycją Urzędu Miasta Zielona Góra, Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz gminy Zielona Góra i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane