David Malpass może zostać szefem Banku Światowego

opublikowano: 05-02-2019, 07:56

Prezydent Donald Trump zamierza nominować Davida Malpassa na stanowisko szefa Banku Światowego, informuje Reuters powołując się na nieoficjalne źródła.

Informatorzy agencji twierdzą, że administracja USA poinformowała akcjonariuszy Banku Światowego o zamiarze nominowania Malpassa przez prezydenta Trumpa. 
Malpass to wysoki rangą urzędnik Departamentu Skarbu. Reuters określa go jako osobę lojalną wobec Trumpa i sceptyka co do roli instytucji międzynarodowych. Przypomina, że Malpass m.in. wzywał Bank Światowy do zaprzestania udzielania pożyczek Chinom, które jego zdaniem są zbyt bogate aby korzystać z takiej pomocy.

David Malpass
Zobacz więcej

David Malpass fot. Bloomberg

Serwis Politico, który jako pierwszy informował o nominacji Malpassa, twierdzi iż może ona zostać oficjalnie ogłoszona w środę.

Dotychczasowy prezes Banku Światowego, Jim Yong Kim, nominowany przez prezydenta Baracka Obamę w 2012 roku, ustąpił ze stanowiska 1 lutego. Stało się to ponad trzy lata przed upływem kadencji. Jim Yong Kim postanowił przejść do sektora prywatnego i będzie pracował dla funduszu private equity Global Infrastructure Partners.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu