DB24 wraca dziś na parkiet GPW

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 16-07-2001, 00:00

DB24 wraca dziś na parkiet GPW

Od dziś akcje Banku Współpracy Regionalnej będą notowane pod nazwą DB24. Jest to związane z przejęciem krakowskiej instytucji przez Deutsche Bank. Jednak nikt nie ma wątpliwości co do tego, że ani zmiana nazwy BWR, ani jego nowa strategia nie przyczynią się do wzrostu zainteresowania inwestorów.

— DB24 podzieli los Fortis Banku czy Banku Komunalnego, którymi trudno się interesować ze względu na minimalną płynność akcji. Jedyne, co pozostało, to czekać na wycofanie tych spółek z giełdy — mówi Marcin Materna, analityk DM BIG BG.

Dodaje, że przy tak niewielkiej płynności, jaką mają papiery DB24 — około 8 proc. w wolnym obrocie — inwestowanie w nie jest pozbawione sensu. Sytuację mogłaby zmienić jedynie nowa, skierowana na rynek publiczny, emisja akcji.

Tymczasem rzeczywiście do nowej emisji akcji ma dojść. Friedhelm Herb, prezes banku, zapewnia, że nastąpi ona zaraz po przetransferowaniu akcji DB24 z Deutsche Bank Polska do DB24 AG. Jednak emisja zostanie skierowana do inwestora strategicznego.

Tymczasem DB24 rozpoczął wprowadzanie nowej strategii. Zakłada ona zwiększenie do końca przyszłego roku sieci placówek do około 60, czyli o 20. Będą w nich oferowane typowe produkty detaliczne oraz pakiet usług spółek grupy — DWS, DB, biura maklerskiego. Na miejscu będzie także prowadzone doradztwo inwestycyjne. Zarządzać pieniędzmi klienci będą mogli przez wszystkie nowoczesne kanały dystrybucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DB24 wraca dziś na parkiet GPW